פורל הדן.png
Fishing

זה שדגים הם בריאים ידענו, אבל חוות "דגי הדן" אשר בקיבוץ דן על גדות נחל הדן באצבע הגליל מציעה גם מידע חשוב על הדגים וגם בילוי בחיק הטבע המשולב בהכרות חווייתית עם תהליך גידול דגי הפורל, החל משלב הביצים המופרות ועד לגודל שיווק במשקל של 350-450 גרם או אפילו 2 ק"ג של הפורל המשפחתי.

חוות "דגי הדן" פתוחה לביקורים בכל יום! בחווה ישנו מכון לדגיגונים הקטנים עם מכלים מיוחדים עבורם וכן 45 בריכות בגדלים שונים, מאורכות או עגולות המיועדות לשלבים שונים של גידול הדגים. כמוכן מצוידת החווה במערכות שלייה, מיון, האבסה ובקרה מתקדמים.

הסיור בחוות "דגי הדן" יוצא ממרכז המבקרים בכניסה. הוא אורך בין 15 דקות ועד 45 דקות ע"פ רמת העניין. לפני היציאה, ניתן לצפות בסרט קצר המתאר את תהליך גידול הפורל ובמהלך הסיור יוכלו הילדים לקבל שקיות מזון ולהאכיל את הדגים וגם לקרוא שלטי הדרכה בנקודות אחדות במסלול.

הסיור מיועד לקבוצות, ולמשפחות וכרוך בתשלום ובתיאום טלפוני מראש

מעבר לחוויה המרתקת שבעצם הביקור במקום, נחשפים המבקרים לתהליך שעוברים הדגים בחווה. ראשית המסלול הינו בבית האימון (בית התינוקות) שבו ישנו מתקן הדגרה הקולט בכל חודשיים מאות אלפי ביצי פורל שלאחר מספר ימים בוקעים מהם הדגיגים. לאחר שספגו את שק החלמון מרגילים את הדגיגים לאכול מזון מיוחד המעניק להם את כל הצרכים התזונתיים כפי שיש להם בטבע.

בהמשך ניתן לעקוב אחר הדגיגים החל מגיל 8 שבועות וממשקל של 2 גרם, בבריכות גידול מאורכות (דמויי נחל) ועד למשקל הסופי של כחצי קילוגרם. בבריכות הפזורות ברחבי החווה ניתן להבחין במערכת ממוחשבת, שתפקידה לבקר את רמת החמצן במים, ובמידת הצורך להפעיל חמצניות מיוחדות אשר מתיזות רסיסי מים ומאפשרות לטיפות המים לספוח חמצן. גם מערכת ההזנה הוא ממוחשבת, ומזינה את הדגים על פי גודלם וכמות הדגים בבריכה.

עוד ניתן לראות בחוות "דגי הדן", גם את מתקני הדייג המיוחדים השואבים את הדגים מהברכות בדרכם אל מכונות המיון או אל בית האריזה.

דגש מיוחד ניתן לטיפול במים שיוצאים מהבריכות. בשלוש נקודות בחווה מוצבים מתקני סינון ענקיים המנקים את המים לפני החזרתם לנחל הדן על מנת למנוע זהום כלשהו לסביבה.

Image by Jakob Owens
Family Fishing Trip

כדאי לבקר בחנות של "דגי הדן", בה ניתן לרכוש סוגים שונים של דגי פורל טריים וקפואים במחירים מוזלים, ולעשות ארוחת בר בי קיו איכותית.

דג הפורל עשיר מאד באומגה 3. הוא קל להכנה, ולאחר הוצאת האידרה נשארות בו מעט מאד עצמות. הוא מתאים גם לילדים שחשוב להרגילם לאכול דג טעים ובריא.  

ברשותנו תעודת כשרות של בד"צ העדה החרדית.

חוות "דגי הדן" פתוחה כל השנה באמצע השבוע בין השעות:

8:00 – 16:00 בחורף ועד 17:00 בקיץ.


בימי שישי וערבי חג האתר פתוח בין השעות: 

8:00 – 15:00 וניתן לשהות בחווה עד השעה 16:00.

ניתן ליצור קשר בטלפון שמספרו 04-6902411

בקרו ותיהנו!